Průmysl 4.0 jako chytré řešení ve vašem podniku

Pod názvem: Průmysl 4.0 – objevte chytrá řešení pro váš podnik, se uskutečnila konference plná otázek a odpovědí k často diskutované problematice Průmyslu 4.0 v Respiriu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. Tematické body byly 4: Jak se mění výroba? – Práce s daty mění výrobu – Člověk, nebo robot? – Jak vpustit průmyslovou revoluci do vlastní firmy? Slavnostně zahájil akci rektor ČVUT v Praze prof. Petr Konvalinka. Alan Lamont z technologické společnosti Bentley Systems představil systém BIM, využívaný architekty k vytváření 3D modelů dílčích projektů a měst. Generální ředitel firmy Siemens Eduard Palíšek zmínil probíhající generační obměny ve firmách. Generální ředitel společnosti GZ Media Michal Štěrba uvedl generační obměnu v GZ Media jako klíč k úspěchu zavedení digitálních procesů.

Panelová diskuze

Již druhý ročník konference společnosti Economia Průmysl 4.0 navštívilo asi 150 odborníků z akademické a privátní oblasti, ze segmentu managementu výrobních podniků, řada vědců a výzkumných pracovníků, ale i IT manažerů, personalistů i zástupců různých poradenských a konzultačních agentur. Ředitel průmyslových divizí Digital Factory a Process Industries and Drives Wolfgang Weissler ze společnosti Siemens zmínil vytváření digitálních dvojčat a popsal jejich využití v prostředí pivovaru na výrobních linkách. Prezentoval využití simulace a následné zvýšení produktivity. Neopomenul zdůraznit, že bez zkušeností lidského činitele v podobě místních sládků by ke zvýšení produktivity nikdy nedošlo. Lidé by neměli ztratit tváře a spadnout mezi lidské zdroje. Ztráta vazeb a kontaktu není krokem vpřed. Všechny zaujal třeba i představený robot barman.

Automobilky a strojírenské firmy

Tuto oblast představil Robert Monsberger ze společnosti Asseco Solutions AG. Ten zdůraznil, že jsou v současné době nejvíce inovativní automobilky a strojírenské společnosti. ATP Country Director GE Aviation v ČR Milan Šlapák zase upozornil na potřebu zařazení digitalizace a automatizace také do celého výrobního řetězce od dodavatelů, ale i do vývoje a vlastní výroby až po konečný obchod. Mezi dalšími odborníky se představil Libor Přeučil z ČVUT v Praze s aktuálními projekty vyvíjejícími společnost IMR Group. Zejména se věnoval metodám pokročilé autonomie, kooperace člověk–robot určené pro Průmysl 4.0 a představil také koncepci bezpečnostní logistiky.

prumysl

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo