Třiďte kovové obaly. Jak na to?

I s kovem se pracuje v kovovýrobě. S kovem jako takovým se však můžeme setkat i v každodenním životě. Zatímco ve strojírenských společnostech se kov obrábí, my ho můžeme každý den třeba třídit. Dostaneme se s ním do kontaktu už v určité podobě. Abychom udělali něco pro naše životní prostředí, vyplatí se ho třídit. Obecně lze říct, že do sběrných nádob určených na kov patří plechovky od potravin, nápojové plechovky nebo obaly od kosmetiky. O třídění kovů si však pojďme ještě chvilku povídat.

Kovové obaly se třídí zásadně dle nálepky na sběrných nádobách. Nálepky jsou umístěny na kontejnerech a přesně popisují, co do kontejnerů patří a co nepatří. Do kontejnerů na kov obecně patří zmiňované plechovky, konzervy nebo železo, také hliník nebo nápojové plechovky vyrobené z hliníku, hliníkové nádobí a podobné výrobky. Naopak nepatří do kontejnerů nebezpečné látky nebo folie z hliníku spojené s jiným dalším materiálem (do kontejnerů na kov proto neházejte folii zašpiněnou od instantní polévky nebo podobných pokrmů).

Co se děje dál s kovovým odpadem?

Nabízí se otázka, co se děje dál s kovovým odpadem. Málokdo ví, že kovový odpad se zpracovává v hutích, kde se posléze přidává k surovinám na výrobu kovů, při vysoké teplotě se poté roztaví. Roztavený kov se následně lije do forem, čímž dojde k vytvoření požadovaného tvaru, a připraví se tedy k dalšímu použití.

Z takto recyklovaného kovového odpadu se vyrábí například odlitky, slitiny kovů, dále také dráty a podobně.

Co všechno lze třídit?

Jak již bylo zmíněno, třídění prospívá životnímu prostředí, proto bychom třídit rozhodně měli. Třídit lze opravdu leccos, nelze třídit jen kov, ale také papír, plast nebo sklo, případně nápojové kartony. Všechen vytříděný odpad se hází do barevných kontejnerů, případně je možné vytříděný odpad odevzdat i ve sběrných dvorech.

Třídění kovových obalů

Jsme hlavním výrobcem
zahradního nářadí Gardena

gardena-logo

Patříme do skupiny
Husqvarna Group

husqvarna-group-logo