Vše, co byste měli o velkosériové kovovýrobě vědět
Zaměstnanců je v dnešní době nedostatek, ale to není žádná novinka. V dnešní době zaměstnavatelé marně hledají lidi na volné pracovní pozice, které by mohli jimi obsadit. Nejvíce se postrádají zaměstnanci ve stavařině, v řemeslech a hlavně ve strojírenství. Strojírenství je obor, který je považován za tahouna české ekonomiky. Toto odvětví by se vážně rozrůstalo, ale to nelze bez lidí. Pokud tedy patříte k těm lidem, kteří touží po změně práce a neopovrhovali by strojírenstvím, neschovávejte se. A za odměnu vás už nyní seznámíme s tím, jak to v takové velkosériové kovovýrobě vlastně probíhá.
Než se ve velkosériové výrobě stane materiálem výrobkem, musí projít materiál mnoha procesy a místy, kde se z něj stane již zmiňovaný výrobek. Pokud nevíte, jak takový velkosériová výroba probíhá, přinášíme vám krátký scénář toho, co se za zdmi společností, jež se velkosériovou kovovýrobou zabývají, děje.
Vše startuje v lisovně
Celý proces výroby se odstartuje v lisovně. Zde se setkáte s těmi nejmodernějšími technologiemi, které slouží k lisování kovů. Kovy se lisují na výstředníkových a hydraulických lisech, ale pokus se jedná o velkosériovou kovovýrobu, rozjede se hned sedm automatických lisovacích linek, které mají tonáž až 315 tun.
Díky lisovacím linkám je výroba efektivnější – vyrobí se při sériích nad padesát tisíc výrobků za rok.
Obrobna jako krok číslo dva
Dále putuje materiál do obrobny, kde se zabezpečí výroba dělených a ohýbaných polotovarů. Obrobna společně s lisovnou produkuje široký sortiment výlisků.
Shrneme si další kroky
K těm dalším krokům se řadí putování do svařovny a brusírny. Opět se ke svařování a k broušení využívá těch nejmodernějších technologií. Zde se pracuje na dvousměnný provoz, který zajišťuje šest seřizovačů, mistr svařovny a taky 25 svářečů.
Nesmíme zapomenout ani na lakovnu s předúpravou, kde se provádí celková úprava ocelových, hliníkových i pozinkovaných plechů.